Γιορτή ΑΜΕΑ 2015

Κατηγορία: Uncategorised Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 06 Απρίλιος 2016 Γράφτηκε από τον/την evagelia balafa

ΕΕΕΕΚ Λάρισας: ΓΙΟΡΤΗ για την Παγκόσμια ημέρα ΑΜΕΑ

Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε το πρωί της Πέμπτης 3 Δεκεμβρίου 2015, Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, τους μαθητές και τις μαθήτριες του Εργαστηρίου Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, ΕΕΕΕΚ ΛΑΡΙΣΑΣ, στους Αγίους Αναργύρους. Τους επισκέφθηκε ο μικρός μαθητής του Δημοτικού Σχολείου Τερψιθέας, Καραπόκης Κων/νος, ο οποίος συνοδευόμενος από τους γονείς του, χάρισε στιγμές χαράς και γέλιου με την παράσταση του στο Θέατρο Σκιών το γνωστό σε όλους Καραγκιόζη.

Μετά την παράσταση προσφέρθηκε γεύμα στους μαθητές / τριες του σχολείου το οποίο παρασκευάστηκε σε συνεργασία μαθητών και καθηγητών και ήταν ευγενική χορηγία των κρεατικών ΜΠΟΥΧΛΑΡΙΩΤΗΣ Α.Ε.