Δωρεά αμαξιδίων στο ΕΕΕΕΚ Λάρισας

Κατηγορία: Uncategorised Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 16 Μάιος 2016 Γράφτηκε από τον/την evagelia balafa

Αμαξίδια απέκτησαν οι μαθητές του ΕΕΕΕΚ Λάρισας

Σε γιορτινό κλίμα πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στα Εργαστήρια Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης Λάρισας (Ε.Ε.Ε.Ε.Κ) στους Αγίους Αναργύρους, τη Δευτέρα 18 Απριλίου 2016, όπου και έγινε η παραλαβή δύο χειροκίνητων αμαξιδίων ελαφρού τύπου, μετά από δωρεά - παραχώρηση του Σωματείου Κινητικά Αναπήρων Μαγνησίας " Ιππόκαμπος".

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του σχολείου, μετά το πέρας των μαθημάτων, όπου και παραβρέθηκαν εκπρόσωποι του Σωματείου, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του ΕΕΕΕΚ Λάρισας, το προσωπικό και οι μαθητές/τριες του σχολείου.